Alle medarbejdere på DTU Fysik

 

Nedenfor er en oversigt over samtlige medarbejdere på DTU Fysik, sorteret i alfabetisk orden efter efternavn. I menuen til venstre finder du oversigter over enkelte medarbejdergrupper. 

Navn Titel Bygning og rum Tlf. E-mail
Sepehr Ahmadi Sepehr AhmadiPh.d.-studerendeBygn. 309, rum 21745 25 32 66Sepehr.Ahmadi@fysik.dtu.dk
Mads Radmer Almind Mads Radmer AlmindPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 259marad@fysik.dtu.dk
Poul Erik Andersen Poul Erik AndersenIngeniørassistentBygn. 309, rum 02245 25 33 03poul.andersen@fysik.dtu.dk
Anders Peter Andersen Anders Peter AndersenLektorBygn. 309, rum 12045 25 33 12aanders@fysik.dtu.dk
Suzanne Zamany Andersen Suzanne Zamany AndersenPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 044suzan@fysik.dtu.dk
Ulrik Lund Andersen Ulrik Lund AndersenProfessorBygn. 309, rum 20645 25 33 06ulrik.andersen@fysik.dtu.dk
Rayssa Bruzaca de Andrade Rayssa Bruzaca de AndradePostdocBygn. 309, rum 20545 25 32 64rabda@fysik.dtu.dk
Jens Arnbak Jens ArnbakPh.d.-studerendeBygn. 309, rum 20245 25 32 61jearn@fysik.dtu.dk
Sine Kongsbak Arvedsen Sine Kongsbak ArvedsenProjektmedarbejderBygn. 309, rum 23245 25 31 59sinearv@fysik.dtu.dk
Galina Avdeeva Galina AvdeevaPh.d.-studerendeBygn. 309, rum 242galinaa@fysik.dtu.dk
Jacob Søberg Bach Jacob Søberg BachPh.d.-studerendeBygn. 309, rum 117jasoba@fysik.dtu.dk
Sina Baier Sina BaierPostdocBygn. 307, rum 249sbaier@fysik.dtu.dk
Marianne Lüttchemeier Balle Marianne Lüttchemeier BallePersonlig assistentBygn. 311, rum 205mlballe@fysik.dtu.dk
Mario Alejandro Beltran Mario Alejandro BeltranPostdocBygn. 307, rum 241beltran@fysik.dtu.dk
Kirstine Berg-Sørensen Kirstine Berg-SørensenLektorBygn. 309, rum 22045 25 31 01Kirstine.Berg-Sorensen@fysik.dtu.dk
Erlend Bertheussen Erlend BertheussenPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 05445 25 32 27erlend.bertheussen@fysik.dtu.dk
Jan Bilek Jan BilekPh.d.-studerendeBygn. 309, rum 21545 25 32 62jbilek@fysik.dtu.dk
Birgit Bohn Birgit BohnProjektkoordinatorBygn. 312, rum 18145 25 31 53birbo@fysik.dtu.dk
Tomas Bohr Tomas BohrProfessorBygn. 309, rum 10645 25 33 10Tomas.Bohr@fysik.dtu.dk
Mads Kjær Boll Mads Kjær BollPh.d.-studerendeBygn. 309, rum 20745 25 33 37boll@fysik.dtu.dk
Casper Rubæk Breum Casper Rubæk BreumPh.d.-studerendeBygn. 309, rum 21545 25 32 62CRBR@fysik.dtu.dk
Henrik Bruus Henrik BruusProfessorBygn. 309, rum 10245 25 33 07bruus@fysik.dtu.dk
Matteo Busi Matteo BusiPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 25171 70 60 90mbusi@fysik.dtu.dk
Martin Jesper Bækbo Martin Jesper BækboPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 06245 25 31 13majeba@fysik.dtu.dk
Lukas-Georg Böttger Lukas-Georg BöttgerPh.d.-studerendeBygn. 309, rum 242boettger@fysik.dtu.dk
Debasish Chakraborty Debasish Chakraborty Scientific Business DeveloperBygn. 307, rum 06645 25 31 98debc@fysik.dtu.dk
Hou-Man Chin Hou-Man ChinPostdocBygn. 309, rum 20245 25 32 61homch@fysik.dtu.dk
Ib Chorkendorff Ib ChorkendorffProfessorBygn. 312, rum 17945 25 31 70Ibchork@fysik.dtu.dk
Niels Bech Christensen Niels Bech ChristensenSeniorforskerBygn. 307, rum 25645 25 32 06nbch@fysik.dtu.dk
Viktor Colic Viktor ColicPostdocBygn. 307, rum 058colic@fysik.dtu.dk
Andrea Crovetto Andrea CrovettoPostdocBygn. 312, rum 187ancro@fysik.dtu.dk
Christian Danvad Damsgaard Christian Danvad DamsgaardLektorBygn. 307, rum 11645 25 64 87christian.damsgaard@cen.dtu.dk
Thorsten Deilmann Thorsten DeilmannPostdocBygn. 307, rum 21045 25 31 29tdeilm@fysik.dtu.dk
Alexis Duchesne Alexis DuchesnePostdocBygn. 309, rum 114alexisd@fysik.dtu.dk
Julia Dölger Julia DölgerPostdocBygn. 309, rum 12145 25 27 71juldol@fysik.dtu.dk
Haitham El-Ella Haitham El-EllaForskerBygn. 309, rum 20745 25 33 37elel@fysik.dtu.dk
Heidi Estibaliz Gutierrez Espinoza Heidi Estibaliz Gutierrez EspinozaQuality Assurance ManagerBygn. 309, rum 26052 63 98 41heies@fysik.dtu.dk
Ellen Fogh Ellen FoghPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 259elfogh@fysik.dtu.dk
Cathrine Frandsen Cathrine FrandsenProfessorBygn. 307, rum 23845 25 31 67fraca@fysik.dtu.dk
Louise Floor Frellsen Louise Floor FrellsenPostdocBygn. 309, rum 20745 25 33 37louifr@fysik.dtu.dk
Jakob Garde Jakob GardeSoftwareprogrammørBygn. 307, rum 247jaga@fysik.dtu.dk
Jakob Gath Jakob GathPostdocBygn. 309, rum 255jagath@fysik.dtu.dk
Tobias Gehring Tobias GehringAdjunktBygn. 309, rum 21293 51 16 49tobias.gehring@fysik.dtu.dk
Morten Niklas Gjerding Morten Niklas GjerdingPostdocBygn. 307, rum 208mogje@fysik.dtu.dk
Olivier Gobron Olivier GobronPostdocBygn. 309, rum 21745 25 32 66olgob@fysik.dtu.dk
Carsten Gundlach Carsten GundlachSenior Forskningsingeniør, SpecialkonsulentBygn. 307, rum 26222 38 42 41cagu@fysik.dtu.dk
Xueshi Guo Xueshi GuoPostdocBygn. 309, rum 21545 25 32 62xguo@fysik.dtu.dk
Sten Haastrup Sten HaastrupPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 22645 25 32 93sthaa@fysik.dtu.dk
Nicolai Hagen Nicolai HagenResearch EngineerBygn. 307, rum 054nichag@fysik.dtu.dk
Kristoffer Haldrup Kristoffer HaldrupSeniorforskerBygn. 307, rum 25022 98 37 20hald@fysik.dtu.dk