Alle medarbejdere på DTU Fysik

 

Nedenfor er en oversigt over samtlige medarbejdere på DTU Fysik, sorteret i alfabetisk orden efter efternavn. I menuen til venstre finder du oversigter over enkelte medarbejdergrupper. 

Navn Titel Bygning og rum Tlf. E-mail
Sonja Rosenlund Ahl Sonja Rosenlund AhlPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 249sroh@fysik.dtu.dk
Sepehr Ahmadi Sepehr AhmadiPh.d.-studerendeBygn. 309, rum 21745 25 32 66Sepehr.Ahmadi@fysik.dtu.dk
Mads Radmer Almind Mads Radmer AlmindPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 259marad@fysik.dtu.dk
Poul Erik Andersen Poul Erik AndersenIngeniørassistentBygn. 309, rum 02245 25 33 03poul.andersen@fysik.dtu.dk
Anders Peter Andersen Anders Peter AndersenLektorBygn. 309, rum 12045 25 33 12aanders@fysik.dtu.dk
Suzanne Zamany Andersen Suzanne Zamany AndersenPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 044suzan@fysik.dtu.dk
Ulrik Lund Andersen Ulrik Lund AndersenProfessorBygn. 309, rum 20645 25 33 06ulrik.andersen@fysik.dtu.dk
Sine Arvedsen Sine ArvedsenProjektmedarbejderBygn. 309, rum 23245 25 31 59sinearv@fysik.dtu.dk
Galina Avdeeva Galina AvdeevaPh.d.-studerendeBygn. 309, rum 242galinaa@fysik.dtu.dk
Jacob Søberg Bach Jacob Søberg BachBachelorstuderendeBygn. 309, rum 117jasoba@fysik.dtu.dk
Jacob Søberg Bach Jacob Søberg BachPh.d.-studerendeBygn. 309, rum jasoba@fysik.dtu.dk
Dowon Bae Dowon BaePostdocBygn. 307, rum 06245 25 31 13bado@fysik.dtu.dk
Sina Baier Sina BaierPostdocBygn. 307, rum 209sbaier@fysik.dtu.dk
Kirstine Berg-Sørensen Kirstine Berg-SørensenLektor, kandidatstudielederBygn. 309, rum 22045 25 31 01Kirstine.Berg-Sorensen@fysik.dtu.dk
Erlend Bertheussen Erlend BertheussenPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 05445 25 32 27erlend.bertheussen@fysik.dtu.dk
Elisa Biasin Elisa BiasinPostdocBygn. 307, rum 24145 25 31 82elbia@fysik.dtu.dk
Jan Bilek Jan BilekPh.d.-studerendeBygn. 309, rum 215jbilek@fysik.dtu.dk
Anders Bodin Anders BodinPh.d.-studerendeBygn. 312, rum 08345 25 32 21abodin@fysik.dtu.dk
Birgit Bohn Birgit BohnProjektkoordinatorBygn. 312, rum 18145 25 31 53birbo@fysik.dtu.dk
Tomas Bohr Tomas BohrProfessorBygn. 309, rum 10645 25 33 10Tomas.Bohr@fysik.dtu.dk
Mads Boll Mads BollPh.d.-studerendeBygn. 309, rum 20745 25 33 37boll@fysik.dtu.dk
Casper Rubæk Breum Casper Rubæk BreumPh.d.-studerendeBygn. 309, rum 21545 25 32 62CRBR@fysik.dtu.dk
Henrik Bruus Henrik BruusProfessorBygn. 309, rum 10245 25 33 07bruus@fysik.dtu.dk
Matteo Busi Matteo BusiPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 25171 70 60 90mbusi@fysik.dtu.dk
Martin Jesper Bækbo Martin Jesper BækboPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 06245 25 31 13majeba@fysik.dtu.dk
Lukas-Georg Böttger Lukas-Georg BöttgerPh.d.-studerendeBygn. 309, rum 242boettger@fysik.dtu.dk
Debasish Chakraborty Debasish Chakraborty Scientific Business DeveloperBygn. 307, rum 06645 25 31 98debc@fysik.dtu.dk
Ib Chorkendorff Ib ChorkendorffProfessorBygn. 312, rum 17945 25 31 70Ibchork@fysik.dtu.dk
Niels Bech Christensen Niels Bech ChristensenSeniorforskerBygn. 307, rum 25645 25 32 06nbch@fysik.dtu.dk
Ann-Louise Nygård Christoffersen Ann-Louise Nygård ChristoffersenPh.d.-studerendeBygn. 312, rum 08345 25 31 91anychr@fysik.dtu.dk
Viktor Colic Viktor ColicPostdocBygn. 307, rum 058colic@fysik.dtu.dk
Andrea Crovetto Andrea CrovettoPostdocBygn. 312, rum 187ancro@fysik.dtu.dk
Nils Ole Dalby Nils Ole DalbyIngeniørBygn. 309, rum 216NIOLD@fysik.dtu.dk
Christian Danvad Damsgaard Christian Danvad DamsgaardLektorBygn. 307, rum 11645 25 64 87christian.damsgaard@cen.dtu.dk
Thorsten Deilmann Thorsten DeilmannPostdocBygn. 307, rum 21045 25 31 29tdeilm@fysik.dtu.dk
Alexis Duchesne Alexis DuchesnePostdocBygn. 309, rum 114alexisd@fysik.dtu.dk
Julia Dölger Julia DölgerPh.d.-studerendeBygn. 309, rum 12145 25 27 71juldol@fysik.dtu.dk
Haitham El-Ella Haitham El-EllaPostdocBygn. 309, rum 20745 25 33 37elel@fysik.dtu.dk
Albert Kilian Engstfeld Albert Kilian EngstfeldPostdocBygn. 307, rum 04245 25 31 61aken@fysik.dtu.dk
Maria Escudero Escribano Maria Escudero EscribanoPostdocBygn. 307, rum 06245 25 32 27mees@fysik.dtu.dk
Heidi Estibaliz Gutierrez Espinoza Heidi Estibaliz Gutierrez EspinozaQuality Assurance ManagerBygn. 309, rum 26052 63 98 41heies@fysik.dtu.dk
Ellen Fogh Ellen FoghPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 259elfogh@fysik.dtu.dk
Cathrine Frandsen Cathrine FrandsenProfessorBygn. 307, rum 23845 25 31 67fraca@fysik.dtu.dk
Louise Floor Frellsen Louise Floor FrellsenPostdocBygn. 309, rum 207louifr@fysik.dtu.dk
Shiyu Gan Shiyu GanHC Ørsted PostdocBygn. 307, rum 058sygan@fysik.dtu.dk
Jakob Garde Jakob GardeSoftwareprogrammørBygn. 307, rum 259jaga@fysik.dtu.dk
Tobias Gehring Tobias GehringAdjunktBygn. 309, rum 21293 51 16 49tobias.gehring@fysik.dtu.dk
Morten Niklas Gjerding Morten Niklas GjerdingPostdocBygn. 307, rum 221mogje@fysik.dtu.dk
Olivier Gobron Olivier GobronPostdocBygn. 309, rum 21745 25 32 66olgob@fysik.dtu.dk
Ruben Grigoryan Ruben GrigoryanElectronics EngineerBygn. 309, rum 23745 25 33 17Ruben.Grigoryan@fysik.dtu.dk