Alle medarbejdere på DTU Fysik

 

Nedenfor er en oversigt over samtlige medarbejdere på DTU Fysik, sorteret i alfabetisk orden efter efternavn. I menuen til venstre finder du oversigter over enkelte medarbejdergrupper. 

Navn Titel Bygning og rum Tlf. E-mail
Kristoffer Haldrup Kristoffer HaldrupSeniorforskerBygn. 307, rum 25022 98 37 20hald@fysik.dtu.dk
Erik Hansen Erik HansenIngeniørassistentBygn. 309, rum 02245 25 33 00Erik.hansen@fysik.dtu.dk
Bjarne Wrang Hansen Bjarne Wrang HansenFinmekanikerlærlingBygn. 309, rum 02293 51 17 24bwhans@fysik.dtu.dk
Frederik Beyer Kjær Hansen Frederik Beyer Kjær HansenPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 241fbeyer@fysik.dtu.dk
Joost van der Heijden Joost van der HeijdenPostdocBygn. 309, rum 20545 25 32 64JOVDH@fysik.dtu.dk
Peder Heise Peder HeiseIngeniørassistentBygn. 309, rum 02245 25 33 01peder.heise@fysik.dtu.dk
Lars Hjortshøj Lars HjortshøjKommunikationsmedarbejderBygn. 307, rum 20693 51 11 84larsh@fysik.dtu.dk
Ulrich Busk Hoff Ulrich Busk HoffPostdocBygn. 309, rum 20545 25 32 64ulrich.hoff@fysik.dtu.dk
Thomas Vagn Hogg Thomas Vagn HoggPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 044tvhogg@fysik.dtu.dk
Sebastian Horch Sebastian HorchLektorBygn. 307, rum 03845 25 32 32horch@fysik.dtu.dk
Alexander Huck Alexander HuckLektorBygn. 309, rum 21445 25 33 43Alexander.Huck@fysik.dtu.dk
Shuro Izumi Shuro IzumiPostdocBygn. 309, rum 21545 25 32 62SIZUMI@fysik.dtu.dk
Christian Scheffmann Jacobsen Christian Scheffmann JacobsenPostdocBygn. 309, rum 20245 25 32 61chrsch@fysik.dtu.dk
Karsten Wedel Jacobsen Karsten Wedel JacobsenProfessorBygn. 307, rum 21545 25 31 86kwj@fysik.dtu.dk
Nitin Jain Nitin JainPostdocBygn. 309, rum 21545 25 32 62Nitin.Jain@fysik.dtu.dk
Line Jelver Line JelverPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 22145 25 31 85linjelv@fysik.dtu.dk
Robert Steen Raunsgaard Jensen Robert Steen Raunsgaard JensenScientic Floor ManagerBygn. 312, rum 09561 77 89 45robert.jensen@fysik.dtu.dk
William Minor Jensen William Minor JensenServicemedarbejderBygn. 307, rum 206wminor@fysik.dtu.dk
Thomas Jensen Thomas JensenForskningsingeniørBygn. 309, rum 23724 89 81 00thoje@fysik.dtu.dk
Kaare Hartvig Jensen Kaare Hartvig JensenLektorBygn. 309, rum 12445 25 27 49khjensen@fysik.dtu.dk
Rasmus Jensen Rasmus JensenPh.d.-studerendeBygn. 309, rum 20245 25 32 61rasjen@fysik.dtu.dk
Sebastian Pirel Fredsgaard Jespersen Sebastian Pirel Fredsgaard JespersenPh.d.-studerendeBygn. 312, rum 083sebjesp@fysik.dtu.dk
Martin Jessen Martin JessenEDB MedarbejderBygn. 309, rum 26046 77 45 33maje@fysik.dtu.dk
Helle Ingleby Jørgensen Helle Ingleby JørgensenPA/InstitutsekretærBygn. 311, rum 20245 25 31 40hinj@fysik.dtu.dk
Innokenty Kantor Innokenty KantorSeniorforskerBygn. 307, rum 23293 51 17 11inkan@fysik.dtu.dk
Jonas Tobias Karlsen Jonas Tobias KarlsenPh.d.-studerendeBygn. 309, rum 118jonkar@fysik.dtu.dk
Jan Kehres Jan KehresForskningsingeniørBygn. 307, rum 23245 25 31 63jake@fysik.dtu.dk
Mohamad Khalil Mohamad KhalilPostdocBygn. 307, rum 251mohkha@fysik.dtu.dk
Jakob Kibsgaard Jakob KibsgaardAdjunktBygn. 312, rum 18345 25 32 90jkib@fysik.dtu.dk
Kasper Skov Kjær Kasper Skov KjærPostdocBygn. 307, rum 25026 52 22 55kskkj@fysik.dtu.dk
Tine Hougaard Klitmøller Tine Hougaard KlitmøllerChefkonsulent, AdministrationBygn. 309, rum 21045 25 33 40klitmoeller@fysik.dtu.dk
Matti Knaapila Matti KnaapilaProfessorBygn. 307, rum 26493 51 13 40Matti.Knaapila@fysik.dtu.dk
Erik Bergbäck Knudsen Erik Bergbäck KnudsenForskningsingeniørBygn. 307, rum 24721 32 66 55erkn@fysik.dtu.dk
Carsten Knudsen Carsten KnudsenChefkonsulent for uddannelseBygn. 307, rum 00645 25 31 05Carsten.Knudsen@fysik.dtu.dk
Brian Peter Knudsen Brian Peter KnudsenScientific Floor ManagerBygn. 307, rum 04445 25 31 92bpkn@fysik.dtu.dk
Arne Kordts Arne KordtsPh.d.-studerendeBygn. 309, rum 20245 25 32 61arnek@fysik.dtu.dk
Søren Bang Korsholm Søren Bang KorsholmSeniorforskerBygn. 309, rum 25820 64 55 61sbko@fysik.dtu.dk
Korina Kuhar Korina KuharPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 22645 25 32 93kokuha@fysik.dtu.dk
Mathias Kure Mathias KurePh.d.-studerendeBygn. 307, rum 25945 25 31 44matku@fysik.dtu.dk
Johnny Larsen Johnny LarsenServicemedarbejderBygn. 307, rum 20693 51 14 36johla@fysik.dtu.dk
Peter Mahler Larsen Peter Mahler LarsenPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 212pmla@fysik.dtu.dk
Axel Wright Larsen Axel Wright LarsenProjektplanlæggerBygn. 309, rum 23893 51 11 70axla@fysik.dtu.dk
Mikkel Vilsbøll Larsen Mikkel Vilsbøll LarsenPh.d.-studerendeBygn. 309, rum 21745 25 32 66MIVILA@fysik.dtu.dk
Mads Laursen Mads LaursenPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 241mgla@fysik.dtu.dk
Hanna Leemreize Hanna LeemreizeErhvervspostdocBygn. 307, rum 249hanlee@fysik.dtu.dk
Frank Leipold Frank LeipoldSeniorforskerBygn. 309, rum 24821 79 91 87leip@fysik.dtu.dk
Mikkel Wennemoes Hvitfeld Ley Mikkel Wennemoes Hvitfeld LeyPh.d.-studerendeBygn. 309, rum 11840 32 14 83mley@fysik.dtu.dk
Thomas Maagaard Thomas MaagaardPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 042thomaa@fysik.dtu.dk
Jacob Madsen Jacob MadsenPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 21245 25 32 23jamad@fysik.dtu.dk
Birgitte Madsen Birgitte MadsenPh.d.-studerendeBygn. 309, rum 253birma@fysik.dtu.dk
http://www.fysik.dtu.dk/om-dtu-fysik/medarbejdere/alle_medarbejdere?dtulistid=INSTLIST10&fr=51&mr=50&orgid=10&qt=DtuPersonQuery&types=employee,guest
23 OKTOBER 2017