Alle medarbejdere på DTU Fysik

 

Her er en oversigt over samtlige medarbejdere på DTU Fysik, sorteret i alfabetisk orden efter efternavn.

Navn Titel Bygning og rum Tlf. E-mail
Rayssa Bruzaca de Andrade Rayssa Bruzaca de AndradePostdocBygn. 307, rum 15945 25 32 64rabda@fysik.dtu.dk
William Naundrup Bodé William Naundrup BodéVidenskabelig assistentwinabo@dtu.dk
Birgit Bohn Birgit BohnProjektkoordinatorBygn. 312, rum 18145 25 31 53birbo@fysik.dtu.dk
Tomas Bohr Tomas BohrProfessorBygn. 309, rum 10645 25 33 10Tomas.Bohr@fysik.dtu.dk
Tim  Booth Tim BoothLektorBygn. 345C, rum 223F45 25 63 55tibo@dtu.dk
Ida Marie Ingmer Boye Ida Marie Ingmer BoyePh.d.-studerendeBygn. 312, rum 083imibo@dtu.dk
Mads Brandbyge Mads BrandbygeProfessorBygn. 345C, rum 201F45 25 63 28mabr@dtu.dk
Jonatan Bohr Brask Jonatan Bohr BraskLektorBygn. 307, rum 15293 51 04 60jobb@fysik.dtu.dk
Casper Rubæk Breum Casper Rubæk BreumPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 15945 25 32 62CRBR@fysik.dtu.dk
Stefan Bruns Stefan BrunsForskerBygn. 307, rum 241bruns@fysik.dtu.dk
Henrik Bruus Henrik BruusProfessorBygn. 309, rum 10245 25 33 07bruus@fysik.dtu.dk
Kirsten Noelle Bruus Kirsten Noelle BruusProjektkoordinatorBygn. 311, rum 20593 51 07 74knbruus@fysik.dtu.dk
Vanessa Jane Bukas Vanessa Jane BukasPostdocBygn. 307, rum 012vbukas@fysik.dtu.dk
Matteo Busi Matteo BusiPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 24171 70 60 90mbusi@fysik.dtu.dk
Lukas-Georg Böttger Lukas-Georg BöttgerPh.d.-studerendeBygn. 309, rum 242boettger@fysik.dtu.dk
Peter Bøggild Peter BøggildProfessorBygn. 345C, rum 223E21 36 27 98pbog@dtu.dk
Celia Sullca Huaman Cailloux Celia Sullca Huaman CaillouxPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 144ceshuca@dtu.dk
Luca Camilli Luca CamilliAdjunktBygn. 345B, rum 25245 25 57 88lcam@dtu.dk
Ang Cao Ang CaoPostdocBygn. 307, rum 006angc@dtu.dk
Jose Caridad Jose CaridadAdjunktBygn. 345B, rum 25745 25 68 88jcar@dtu.dk
Eli Carlin-coleman Eli Carlin-colemanVidenskabelig assistents186354@student.dtu.dk
Debasish Chakraborty Debasish Chakraborty Scientific Business DeveloperBygn. 307, rum 06645 25 31 98debc@fysik.dtu.dk
Karen Chan Karen ChanLektorBygn. 311, rum 004kchan@fysik.dtu.dk
Xin Chen Xin ChenPh.d.-studerendeBygn. 345B, rum 253xinch@dtu.dk
Hou-Man Chin Hou-Man ChinPostdocBygn. 307, rum 15945 25 32 61homch@fysik.dtu.dk
Ib Chorkendorff Ib ChorkendorffProfessorBygn. 312, rum 17945 25 31 70Ibchork@fysik.dtu.dk
Niels Bech Christensen Niels Bech ChristensenSeniorforskerBygn. 307, rum 21245 25 32 06nbch@fysik.dtu.dk
Fabio Cismondi Fabio CismondiPostdocBygn. 309, rum 250Fabio.Cismondi@euro-fusion.org
Ezra Lee Clark Ezra Lee ClarkPostdocBygn. 307, rum 048ezracl@fysik.dtu.dk
Joshua David Clement Joshua David ClementPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 15845 25 32 56jodac@fysik.dtu.dk
Lone Jensen Coe Lone Jensen CoeAdministrative AssistantBygn. 311, rum 00293 51 09 28ljcoe@dtu.dk
Viktor Colic Viktor ColicPostdocBygn. 307, rum 058colic@fysik.dtu.dk
Christian Danvad Damsgaard Christian Danvad DamsgaardLektorBygn. 307, rum 11645 25 64 87christian.damsgaard@cen.dtu.dk
Renato Ribeiro Domeneguetti Renato Ribeiro DomeneguettiPostdocBygn. 307, rum 15845 25 33 37rerdo@dtu.dk
Adrian Holm Dubré Adrian Holm DubréHjælpelærerahodu@dtu.dk
Amel Durakovic Amel DurakovicPostdocBygn. 309, rum 260ameld@fysik.dtu.dk
Frederik Laust Durhuus Frederik Laust DurhuusStudentermedhjælperfladu@dtu.dk
Haitham El-Ella Haitham El-EllaForskerBygn. 307, rum 14445 25 33 37elel@fysik.dtu.dk
Ahmed Elnabawy Ahmed ElnabawyPostdocBygn. 307, rum 001ahmedel@dtu.dk
Heidi Estibaliz Gutierrez Espinoza Heidi Estibaliz Gutierrez EspinozaQuality Assurance ManagerBygn. 309, rum 25752 63 98 41heies@fysik.dtu.dk
Yannik Laurent Fontana Yannik Laurent FontanaPostdocBygn. 307, rum 151ylafo@dtu.dk
Cathrine Frandsen Cathrine FrandsenProfessorBygn. 307, rum 21945 25 31 67fraca@fysik.dtu.dk
Miriam Galbiati Miriam GalbiatiPh.d.-studerendeBygn. 345B, rum 254mirgal@dtu.dk
Lene Gammelgaard Lene GammelgaardPostdocBygn. 345B, rum 25845 25 66 26lenga@dtu.dk
Fei Gao Fei GaoPostdocBygn. 345C, rum 20945 25 63 40fega@dtu.dk
Jakob Garde Jakob GardeSoftware developerBygn. 307, rum 231jaga@fysik.dtu.dk
Tobias Gehring Tobias GehringAdjunktBygn. 307, rum 15093 51 16 49tobias.gehring@fysik.dtu.dk
Aske Nørskov Gejl Aske Nørskov GejlPh.d.-studerendeBygn. 345B, rum 2534525742asgej@dtu.dk
Morten Niklas Gjerding Morten Niklas GjerdingPostdocBygn. 309, rum 212mogje@fysik.dtu.dk
Lasse Glente Lasse GlenteHjælpelærerlasgl@dtu.dk