Alle medarbejdere på DTU Fysik

 

Her er en oversigt over samtlige medarbejdere på DTU Fysik, sorteret i alfabetisk orden efter efternavn.

Navn Titel Bygning og rum Tlf. E-mail
Mads Radmer Almind Mads Radmer AlmindPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 221marad@fysik.dtu.dk
Megha Anand Megha AnandPostdocBygn. 307, rum 010manand@fysik.dtu.dk
Poul Erik Andersen Poul Erik AndersenIngeniørassistentBygn. 309, rum 02245 25 33 03poul.andersen@fysik.dtu.dk
Anders Peter Andersen Anders Peter AndersenLektorBygn. 309, rum 12045 25 33 12aanders@fysik.dtu.dk
Suzanne Zamany Andersen Suzanne Zamany AndersenPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 044suzan@fysik.dtu.dk
Ulrik Lund Andersen Ulrik Lund AndersenProfessorBygn. 307, rum 15245 25 33 06ulrik.andersen@fysik.dtu.dk
Rayssa Bruzaca de Andrade Rayssa Bruzaca de AndradePostdocBygn. 307, rum 15945 25 32 64rabda@fysik.dtu.dk
Sarah Wernblad Anker Sarah Wernblad AnkerLaborantBygn. 345C, rum 21845 25 58 48saank@dtu.dk
Jens Arnbak Jens ArnbakPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 15845 25 32 61jearn@fysik.dtu.dk
Artyom Assadillayev Artyom AssadillayevPh.d.-studerendeBygn. 345B, rum 256artas@dtu.dk
Galina Avdeeva Galina AvdeevaPh.d.-studerendeBygn. 309, rum 242galinaa@fysik.dtu.dk
Jacob Søberg Bach Jacob Søberg BachPh.d.-studerendeBygn. 309, rum 117jasoba@fysik.dtu.dk
Christian Olaf Bachmann Christian Olaf BachmannPostdocBygn. 309, rum 250cobach@fysik.dtu.dk
Hansol Bae Hansol BaePostdocBygn. 309, rum 119hansolb@dtu.dk
Hansol Bae Hansol BaePostdochbae@dtu.dk
Sina Baier Sina BaierAC-TAPBygn. 309, rum 062sbaier@fysik.dtu.dk
Marianne Lüttchemeier Balle Marianne Lüttchemeier BallePersonal AssistantBygn. 311, rum 00293 51 17 41mlballe@fysik.dtu.dk
Mario Alejandro Beltran Mario Alejandro BeltranPostdocBygn. 307, rum 241beltran@fysik.dtu.dk
Kirstine Berg-Sørensen Kirstine Berg-SørensenLektorBygn. 307, rum 14845 25 31 01Kirstine.Berg-Sorensen@fysik.dtu.dk
Maxime Bergamin Maxime BergaminPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 16245 25 32 64maxbe@fysik.dtu.dk
Christian Berrig Christian BerrigPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 15845 25 32 56chrber@fysik.dtu.dk
Jonas Lundholm Bertelsen Jonas Lundholm BertelsenPh.d.-studerendeBygn. 345C, rum 208jolub@dtu.dk
Erlend Bertheussen Erlend BertheussenPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 05445 25 32 27erlend.bertheussen@fysik.dtu.dk
Fabian Felix Bertoldo Fabian Felix BertoldoPh.d.-studerendeBygn. 309, rum 206fafb@dtu.dk
Juanita Bocquel Juanita BocquelPostdocBygn. 307, rum 16245 25 32 56juboc@fysik.dtu.dk
William Naundrup Bodé William Naundrup BodéVidenskabelig assistentwinabo@dtu.dk
Birgit Bohn Birgit BohnProjektkoordinatorBygn. 312, rum 18145 25 31 53birbo@fysik.dtu.dk
Tomas Bohr Tomas BohrProfessorBygn. 309, rum 10645 25 33 10Tomas.Bohr@fysik.dtu.dk
Tim  Booth Tim BoothLektorBygn. 345C, rum 223F45 25 63 55tibo@dtu.dk
Ida Marie Ingmer Boye Ida Marie Ingmer BoyePh.d.-studerendeBygn. 312, rum 083imibo@dtu.dk
Mads Brandbyge Mads BrandbygeProfessorBygn. 345C, rum 201F45 25 63 28mabr@dtu.dk
Jonatan Bohr Brask Jonatan Bohr BraskLektorBygn. 307, rum 15293 51 04 60jobb@fysik.dtu.dk
Casper Rubæk Breum Casper Rubæk BreumPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 15945 25 32 62CRBR@fysik.dtu.dk
Stefan Bruns Stefan BrunsForskerBygn. 307, rum 241bruns@fysik.dtu.dk
Henrik Bruus Henrik BruusProfessorBygn. 309, rum 10245 25 33 07bruus@fysik.dtu.dk
Kirsten Noelle Bruus Kirsten Noelle BruusProjektkoordinatorBygn. 311, rum 20593 51 07 74knbruus@fysik.dtu.dk
Vanessa Jane Bukas Vanessa Jane BukasPostdocBygn. 307, rum 012vbukas@fysik.dtu.dk
Matteo Busi Matteo BusiPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 24171 70 60 90mbusi@fysik.dtu.dk
Lukas-Georg Böttger Lukas-Georg BöttgerPh.d.-studerendeBygn. 309, rum 242boettger@fysik.dtu.dk
Peter Bøggild Peter BøggildProfessorBygn. 345C, rum 223E21 36 27 98pbog@dtu.dk
Luca Camilli Luca CamilliAdjunktBygn. 345B, rum 25245 25 57 88lcam@dtu.dk
Ang Cao Ang CaoPostdocBygn. 307, rum 006angc@dtu.dk
Jose Caridad Jose CaridadAdjunktBygn. 345B, rum 25745 25 68 88jcar@dtu.dk
Eli Carlin-coleman Eli Carlin-colemanVidenskabelig assistents186354@student.dtu.dk
Debasish Chakraborty Debasish Chakraborty Scientific Business DeveloperBygn. 307, rum 06645 25 31 98debc@fysik.dtu.dk
Karen Chan Karen ChanLektorBygn. 311, rum 004kchan@fysik.dtu.dk
Xin Chen Xin ChenPh.d.-studerendeBygn. 345B, rum 253xinch@dtu.dk
Hou-Man Chin Hou-Man ChinPostdocBygn. 307, rum 15945 25 32 61homch@fysik.dtu.dk
Ib Chorkendorff Ib ChorkendorffProfessorBygn. 312, rum 17945 25 31 70Ibchork@fysik.dtu.dk
Niels Bech Christensen Niels Bech ChristensenSeniorforskerBygn. 307, rum 21245 25 32 06nbch@fysik.dtu.dk