Alle medarbejdere på DTU Fysik

 

Her er en oversigt over samtlige medarbejdere på DTU Fysik, sorteret i alfabetisk orden efter efternavn.

Navn Titel Bygning og rum Tlf. E-mail
Christina Susan Abraham Christina Susan AbrahamPostdocBygn. 307, rum 009csuab@dtu.dk
Sajid Ali Sajid AliPostdocBygn. 309, rum 206sajal@dtu.dk
Mads Radmer Almind Mads Radmer AlmindVidenskabelig assistentBygn. 307, rum 221marad@fysik.dtu.dk
Megha Anand Megha AnandPostdocBygn. 307, rum 009manand@fysik.dtu.dk
Poul Erik Andersen Poul Erik AndersenIngeniørassistentBygn. 309, rum 02245 25 33 03poul.andersen@fysik.dtu.dk
Anders Peter Andersen Anders Peter AndersenLektorBygn. 309, rum 12045 25 33 12aanders@fysik.dtu.dk
Suzanne Zamany Andersen Suzanne Zamany AndersenPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 044suzan@fysik.dtu.dk
Ulrik Lund Andersen Ulrik Lund AndersenProfessorBygn. 307, rum 25445 25 33 06ulrik.andersen@fysik.dtu.dk
Rayssa Bruzaca de Andrade Rayssa Bruzaca de AndradePostdocBygn. 307, rum 25991 85 67 40rabda@fysik.dtu.dk
Sarah Wernblad Anker Sarah Wernblad AnkerLaborantBygn. 345C, rum 21845 25 58 48saank@dtu.dk
Jens Arnbak Jens ArnbakPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 259jearn@fysik.dtu.dk
Sif Fink Arnbjerg-Nielsen Sif Fink Arnbjerg-NielsenStudentermedhjælpers153252@student.dtu.dk
Artyom Assadillayev Artyom AssadillayevPh.d.-studerendeBygn. 345B, rum 256artas@dtu.dk
Martin Autzen Martin AutzenPostdocBygn. 201, rum 11646 77 42 26maaut@dtu.dk
Galina Avdeeva Galina AvdeevaVidenskabelig assistentBygn. 309, rum 156galinaa@fysik.dtu.dk
Jacob Søberg Bach Jacob Søberg BachPh.d.-studerendeBygn. 309, rum 117jasoba@fysik.dtu.dk
Christian Olaf Bachmann Christian Olaf BachmannPostdocBygn. 309, rum 250cobach@fysik.dtu.dk
Hansol Bae Hansol BaePostdocBygn. 309, rum 119hansolb@dtu.dk
Hansol Bae Hansol BaePostdochbae@dtu.dk
Sina Baier-Stegmaier Sina Baier-StegmaierForskningsingeniørBygn. 310, rum 038sbaier@fysik.dtu.dk
Marianne Lüttchemeier Balle Marianne Lüttchemeier BalleProjektkoordinator, PPFEBygn. 309, rum 14093 51 17 41mlballe@fysik.dtu.dk
Frederik Harly Baumgarten Frederik Harly BaumgartenPh.d.-studerendeBygn. 201, rum S0746 77 49 64fhaba@dtu.dk
Thomas Kern Belling Thomas Kern BellingForskningsteknikerBygn. 106, rum 10646 77 52 62tbel@dtu.dk
Mario Alejandro Beltran Mario Alejandro BeltranPostdocBygn. 307, rum 241beltran@fysik.dtu.dk
Kirstine Berg-Sørensen Kirstine Berg-SørensenLektorBygn. 307, rum 15645 25 31 01Kirstine.Berg-Sorensen@fysik.dtu.dk
Maxime Bergamin Maxime BergaminPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 151maxbe@fysik.dtu.dk
Christian Berrig Christian BerrigPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 15845 25 32 56chrber@fysik.dtu.dk
Jonas Lundholm Bertelsen Jonas Lundholm BertelsenPh.d.-studerendeBygn. 345C, rum 208jolub@dtu.dk
Erlend Bertheussen Erlend BertheussenPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 05445 25 32 27erlend.bertheussen@fysik.dtu.dk
Fabian Felix Bertoldo Fabian Felix BertoldoPh.d.-studerendeBygn. 309, rum 206fafb@dtu.dk
Anton Simon Bjørnlund Anton Simon BjørnlundPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 042asibjo@dtu.dk
Juanita Bocquel Juanita BocquelPostdocBygn. 307, rum 15145 25 32 56juboc@fysik.dtu.dk
William Naundrup Bodé William Naundrup BodéPh.d.-studerendeBygn. 309, rum 109winabo@dtu.dk
Birgit Bohn Birgit BohnProjektkoordinatorBygn. 312, rum 18145 25 31 53birbo@fysik.dtu.dk
Tomas Bohr Tomas BohrProfessorBygn. 309, rum 10645 25 33 10Tomas.Bohr@fysik.dtu.dk
Tobias Georg Bonczyk Tobias Georg BonczykPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 058togeb@dtu.dk
Tim  Booth Tim BoothLektorBygn. 345C, rum 223F45 25 63 55tibo@dtu.dk
Mads Brandbyge Mads BrandbygeProfessorBygn. 345C, rum 201F45 25 63 28mabr@dtu.dk
Jonatan Bohr Brask Jonatan Bohr BraskLektorBygn. 307, rum 15293 51 04 60jobb@fysik.dtu.dk
Casper Rubæk Breum Casper Rubæk BreumPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 15945 25 32 62CRBR@fysik.dtu.dk
Kirsten Noelle Bruus Kirsten Noelle BruusProjekt ManagerBygn. 311, rum 20593 51 07 74knbruus@fysik.dtu.dk
Henrik Bruus Henrik BruusProfessorBygn. 309, rum 10245 25 33 07bruus@fysik.dtu.dk
Minqiang Bu Minqiang BuUdviklingsingeniørBygn. 201, rum S0446 77 49 03mibu@dtu.dk
Vanessa Jane Bukas Vanessa Jane BukasPostdocBygn. 307, rum 009vbukas@fysik.dtu.dk
Jan-Pieter Buylaert Jan-Pieter BuylaertSeniorforskerBygn. 201, rum S0546 77 49 26jabu@dtu.dk
Peter Bøggild Peter BøggildProfessorBygn. 345C, rum 223E21 36 27 98pbog@dtu.dk
Celia Sullca Huaman Cailloux Celia Sullca Huaman CaillouxPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 138ceshuca@dtu.dk
Luca Camilli Luca CamilliAdjunktBygn. 345B, rum 25245 25 57 88lcam@dtu.dk
Ang Cao Ang CaoPostdocBygn. 307, rum 009angc@dtu.dk
Jose Caridad Jose CaridadAdjunktBygn. 345B, rum 25745 25 68 88jcar@dtu.dk