Alle medarbejdere på DTU Fysik

 

Her er en oversigt over samtlige medarbejdere på DTU Fysik, sorteret i alfabetisk orden efter efternavn.

Navn Titel Bygning og rum Tlf. E-mail
Sina Baier Sina BaierAC-TAPBygn. 309, rum 052sbaier@fysik.dtu.dk
Tobias Gehring Tobias GehringAdjunktBygn. 307, rum 26293 51 16 49tobias.gehring@fysik.dtu.dk
Hugh Simons Hugh SimonsAdjunktBygn. 307, rum 242husimo@fysik.dtu.dk
Luca Camilli Luca CamilliAdjunktBygn. 345B, rum 25245 25 57 88lcam@dtu.dk
Søren Raza Søren RazaAdjunktBygn. 345B, rum 24626 99 99 14sraz@dtu.dk
Jose Caridad Jose CaridadAdjunktBygn. 345B, rum 25745 25 68 88jcar@dtu.dk
Lone Jensen Coe Lone Jensen CoeAdministrative AssistantBygn. 311, rum 00293 51 09 28ljcoe@dtu.dk
Annette Buhl Sørensen Annette Buhl SørensenAkademisk medarbejderBygn. 309, rum 13245 25 32 78abuh@fysik.dtu.dk
Louise Mørch Mortensen Louise Mørch MortensenCenteradministratorBygn. 345C, rum 21545 25 56 94lomor@dtu.dk
Carsten Knudsen Carsten KnudsenChefkonsulent for uddannelseBygn. 307, rum 02045 25 31 05Carsten.Knudsen@fysik.dtu.dk
Tine Hougaard Klitmøller Tine Hougaard KlitmøllerChefkonsulent, AdministrationBygn. 307, rum 25245 25 33 40klitmoeller@fysik.dtu.dk
Henning Bo Nicolajsen Henning Bo NicolajsenChefkonsulent, Facility & ITBygn. 309, rum 22645 25 31 16henning@fysik.dtu.dk
Laila Zwisler Laila ZwislerChefkonsulent, TeknologihistorieBygn. 309, rum 13045 25 32 79lazw@fysik.dtu.dk
Martin Jessen Martin JessenEDB MedarbejderBygn. 309, rum 25746 77 45 33maje@fysik.dtu.dk
Jens Jørgen Mortensen Jens Jørgen MortensenEdb-medarbejderBygn. 309, rum 21445 25 32 07jensj@fysik.dtu.dk
Aleksander Tchernavskij Aleksander TchernavskijElektronikingeniørBygn. 309, rum 219a.tchernavskij@fysik.dtu.dk
Hanna Leemreize Hanna LeemreizeErhvervspostdocBygn. 307, rum 249hanlee@fysik.dtu.dk
Lasse Folsted Jensen Lasse Folsted JensenFinmekaniker elevBygn. 309, rum 026lassefj@fysik.dtu.dk
Jesper Rasmussen Jesper RasmussenForskerBygn. 309, rum 25524 65 11 34jeras@fysik.dtu.dk
Stefan Bruns Stefan BrunsForskerBygn. 307, rum 241bruns@fysik.dtu.dk
Dirk Müter Dirk MüterForskerBygn. 307, rum 238mueter@fysik.dtu.dk
Ilya Radko Ilya RadkoForskerBygn. 307, rum 159iradko@fysik.dtu.dk
Rasmus Toft-Petersen Rasmus Toft-PetersenForskerBygn. 307, rum 22645 25 32 93rasp@fysik.dtu.dk
Haitham El-Ella Haitham El-EllaForskerBygn. 307, rum 14445 25 33 37elel@fysik.dtu.dk
Miriam Varón Miriam VarónForskningsingeniørBygn. 307, rum 22145 25 31 82mirva@fysik.dtu.dk
Erik Bergbäck Knudsen Erik Bergbäck KnudsenForskningsingeniørBygn. 307, rum 23121 32 66 55erkn@fysik.dtu.dk
Jan Kehres Jan KehresForskningsingeniørBygn. 307, rum 20845 25 31 63jake@fysik.dtu.dk
Axel Wright Larsen Axel Wright LarsenForskningsingeniørBygn. 309, rum 23793 51 11 70axla@fysik.dtu.dk
Finn Benthin Saxild Finn Benthin SaxildForskningsteknikerBygn. 309, rum 02246 77 47 57fsax@fysik.dtu.dk
Ole Holm Nielsen Ole Holm NielsenHPC chefkonsulent, PhDBygn. 309, rum 21651 80 16 20Ole.H.Nielsen@fysik.dtu.dk
Louise Karlskov Skyggebjerg Louise Karlskov SkyggebjergHistorikerBygn. 309, rum 12845 25 32 80Louise.Skyggebjerg@fysik.dtu.dk
Amalie Helena Søndersted Amalie Helena SønderstedHjælpelæreramhso@dtu.dk
Lasse Glente Lasse GlenteHjælpelærerlasgl@dtu.dk
Martin Arentoft Jacobsen Martin Arentoft JacobsenHjælpelærermaaja@dtu.dk
Niels Mølgaard Knudsen Niels Mølgaard KnudsenHjælpelærernimol@dtu.dk
Søren Kuhberg Søren KuhbergHjælpelærersorku@dtu.dk
Jacob Boelskift Maretti Jacob Boelskift MarettiHjælpelærers164018@student.dtu.dk
Christian Dam Vedel Christian Dam VedelHjælpelærercdave@dtu.dk
Asger Tandrup Thøgersen Asger Tandrup ThøgersenHjælpelæreratath@dtu.dk
Adrian Holm Dubré Adrian Holm DubréHjælpelærerahodu@dtu.dk
Rune Johannes Overgaard Højlund Rune Johannes Overgaard HøjlundHjælpelærerrjoho@dtu.dk
Frederik Ryberg Madsen Frederik Ryberg MadsenHjælpelærers164005@student.dtu.dk
Asbjørn Clod Pedersen Asbjørn Clod PedersenHjælpelæreraclpe@dtu.dk
Benjamin Lundgren Larsen Benjamin Lundgren LarsenHjælpelærers164006@student.dtu.dk
Poul Erik Andersen Poul Erik AndersenIngeniørassistentBygn. 309, rum 02245 25 33 03poul.andersen@fysik.dtu.dk
Erik Hansen Erik HansenIngeniørassistentBygn. 309, rum 02245 25 33 00Erik.hansen@fysik.dtu.dk
Helge Kildahl Rasmussen Helge Kildahl RasmussenIngeniørassistentBygn. 307, rum 22145 25 32 13Helge.Rasmussen@fysik.dtu.dk
Dan Shacham Dan ShachamIngeniørassistentBygn. 309, rum 02245 25 33 01shacham@fysik.dtu.dk
Peder Heise Peder HeiseIngeniørassistentBygn. 309, rum 02245 25 33 01peder.heise@fysik.dtu.dk
Jane Hvolbæk Nielsen Jane Hvolbæk NielsenInstitutdirektør, professorBygn. 311, rum 20345 25 32 22Jane@fysik.dtu.dk