Alle medarbejdere på DTU Fysik

 

Her er en oversigt over samtlige medarbejdere på DTU Fysik, sorteret i alfabetisk orden efter efternavn.

Navn Titel Bygning og rum Tlf. E-mail
Adrian Holm Dubré Adrian Holm DubréHjælpelærerahodu@dtu.dk
Amel Durakovic Amel DurakovicPostdocBygn. 309, rum 260ameld@fysik.dtu.dk
Frederik Laust Durhuus Frederik Laust DurhuusStudentermedhjælperfladu@dtu.dk
Haitham El-Ella Haitham El-EllaForskerBygn. 307, rum 14445 25 33 37elel@fysik.dtu.dk
Ahmed Elnabawy Ahmed ElnabawyPostdocBygn. 307, rum 001ahmedel@dtu.dk
Heidi Estibaliz Gutierrez Espinoza Heidi Estibaliz Gutierrez EspinozaQuality Assurance ManagerBygn. 309, rum 25752 63 98 41heies@fysik.dtu.dk
Yannik Laurent Fontana Yannik Laurent FontanaPostdocBygn. 307, rum 151ylafo@dtu.dk
Cathrine Frandsen Cathrine FrandsenProfessorBygn. 307, rum 21945 25 31 67fraca@fysik.dtu.dk
Miriam Galbiati Miriam GalbiatiPh.d.-studerendeBygn. 345B, rum 254mirgal@dtu.dk
Lene Gammelgaard Lene GammelgaardPostdocBygn. 345B, rum 25845 25 66 26lenga@dtu.dk
Fei Gao Fei GaoPostdocBygn. 345C, rum 20945 25 63 40fega@dtu.dk
Jakob Garde Jakob GardeSoftware developerBygn. 307, rum 231jaga@fysik.dtu.dk
Tobias Gehring Tobias GehringAdjunktBygn. 307, rum 26293 51 16 49tobias.gehring@fysik.dtu.dk
Aske Nørskov Gejl Aske Nørskov GejlPh.d.-studerendeBygn. 345B, rum 2534525742asgej@dtu.dk
Morten Niklas Gjerding Morten Niklas GjerdingPostdocBygn. 309, rum 212mogje@fysik.dtu.dk
Lasse Glente Lasse GlenteHjælpelærerlasgl@dtu.dk
Olivier Gobron Olivier GobronPostdocBygn. 307, rum 151olgob@fysik.dtu.dk
Helle Lynnerup Grunnet-Jepsen Helle Lynnerup Grunnet-JepsenPA & ProjektkoordinatorBygn. 307, rum 22931 96 49 70hlgj@fysik.dtu.dk
G.T. Kasun Kalhara Gunasooriya G.T. Kasun Kalhara GunasooriyaPostdocBygn. 307, rum 001kasgun@dtu.dk
Carsten Gundlach Carsten GundlachSenior Forskningsingeniør, SpecialkonsulentBygn. 309, rum 06222 38 42 41cagu@fysik.dtu.dk
Xueshi Guo Xueshi GuoPostdocBygn. 307, rum 15945 25 32 62xguo@fysik.dtu.dk
Nicolai Hagen Nicolai HagenResearch EngineerBygn. 307, rum 054nichag@fysik.dtu.dk
Iman Moaddel Haghighi Iman Moaddel HaghighiPostdocBygn. 307, rum 25345 25 33 37imhag@fysik.dtu.dk
Sepideh S. Hakim Sepideh S. HakimPostdocBygn. 307, rum 238sesha@fysik.dtu.dk
Kristoffer Haldrup Kristoffer HaldrupSeniorforskerBygn. 307, rum 22022 98 37 20hald@fysik.dtu.dk
Erik Hansen Erik HansenIngeniørassistentBygn. 309, rum 02245 25 33 00Erik.hansen@fysik.dtu.dk
Søren Kjer Hansen Søren Kjer HansenPh.d.-studerendeBygn. 309, rum 242skjhan@dtu.dk
Johannes Novak Hansen Johannes Novak HansenPh.d.-studerendeBygn. 312, rum 191jonoh@fysik.dtu.dk
Jens-Peter Baernholdt Haraldsted Jens-Peter Baernholdt HaraldstedPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 044jebae@fysik.dtu.dk
Jacob Hastrup Jacob HastrupPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 158jhast@fysik.dtu.dk
Hendrik H. Heenen Hendrik H. HeenenPostdocBygn. 307, rum 001heenen@fysik.dtu.dk
Joost van der Heijden Joost van der HeijdenPostdocBygn. 307, rum 155JOVDH@fysik.dtu.dk
Peder Heise Peder HeiseIngeniørassistentBygn. 309, rum 02245 25 33 01peder.heise@fysik.dtu.dk
Lars Hjortshøj Lars HjortshøjKommunikationsmedarbejderBygn. 307, rum 20693 51 11 84larsh@fysik.dtu.dk
Ulrich Busk Hoff Ulrich Busk HoffSeniorrådgiverBygn. 307, rum 25829 80 41 55ulrich.hoff@fysik.dtu.dk
Thomas Vagn Hogg Thomas Vagn HoggPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 056tvhogg@fysik.dtu.dk
Sebastian Horch Sebastian HorchLektorBygn. 307, rum 03845 25 32 32horch@fysik.dtu.dk
Alexander Huck Alexander HuckLektorBygn. 307, rum 14845 25 33 43Alexander.Huck@fysik.dtu.dk
Mathias Kasper Huss-Hansen Mathias Kasper Huss-HansenPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 218mathias.huss-hansen@fysik.dtu.dk
Dennis Høj Dennis HøjPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 15145 25 32 66denho@fysik.dtu.dk
Rune Johannes Overgaard Højlund Rune Johannes Overgaard HøjlundHjælpelærerrjoho@dtu.dk
Frederik Werner Isaksen Frederik Werner IsaksenPh.d.-studerendeBygn. 307, rum 158frwis@dtu.dk
Martin Arentoft Jacobsen Martin Arentoft JacobsenHjælpelærermaaja@dtu.dk
Karsten Wedel Jacobsen Karsten Wedel JacobsenProfessorBygn. 309, rum 20745 25 31 86kwj@fysik.dtu.dk
Nitin Jain Nitin JainPostdocBygn. 307, rum 159nitjai@fysik.dtu.dk
Ankit Jain Ankit JainPostdocBygn. 307, rum 001ajain@fysik.dtu.dk
Helene Hagemann Jakobsen Helene Hagemann JakobsenPh.d.-studerendeBygn. 312, rum 083heljak@dtu.dk
Erika Winnifred Janitz Erika Winnifred JanitzPostdocewija@dtu.dk
Antti-Pekka Jauho Antti-Pekka JauhoProfessorBygn. 345C, rum 201E45 25 63 35Antti-Pekka.Jauho@dtu.dk
Lasse Folsted Jensen Lasse Folsted JensenFinmekaniker elevBygn. 309, rum 026lassefj@fysik.dtu.dk